Czy należy się odszkodowanie za wypadek?
Autor: Paweł Pikuła
Niestety, ale pewnych wydarzeń nie da się przewidzieć. Takowe zdarzenia losowe niosą ze sobą ból i cierpienie, z reguły wiążą się ze stratami finansowymi. Na szczęście możemy ubiegać się o świadczenia z tego tytułu, a mianowicie odszkodowanie lub/i zadośćuczynienie. Przyjrzyjmy się więc bliżej kwestii dochodzenia odszkodowania po wypadku...
Istotnym problemem, który nurtuje rodziny ofiar tragicznych wypadków jest bardzo skomplikowane w swojej naturze odszkodowanie z tytułu śmierci ojca lub matki. Wielu ludzi nie potrafi bronić się w momencie gdy towarzystwo ubezpieczeniowe odmawia wypłacenia odszkodowania, niektórzy nie są świadomi nawet czy należy się świadczenie za wypadek, a co dopiero kiedy przysługuje i jak je uzyskać... Większość pogrążona w bólu raczej nie myśli racjonalnie i dopiero po jakimś czasie zaczyna jakby to powiedzieć: rozumować na świeżo. Człowiek po prostu potrzebuje czasu do ochłody i przemyślenia pewnych kwestii. Przychodzi jednak czas, gdy należy sięgnąć po zadośćuczynienie po śmierci ojca, lub innego bliskiego członka rodziny. Najczęściej zmusza do tego normalnego myślenia proza życia, czyli kurczący się zasób gotówki, albo opłaty wynikające z kosztów pochówku, a te jak wiadomo nie należą do najniższych.
W całej biurokracji bardzo często bardziej pomocny niż ubezpieczyciel okazuje się dom pogrzebowy, który to pomaga w formalnościach, gdyż pieniądze z ubezpieczenia bardzo często z miejsca są sumą pokrywającą koszty pogrzebu i całej obsługi związanej z tą uroczystością. Co innego, jeśli nie chodzi o standardowe świadczenie, lecz o zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej. W takich przypadkach wielkość takowego świadczenia nie musi być sztywno określoną kwotą, a więc jej wyegzekwowanie może być zdecydowanie trudniejsze. Niemniej jednak w owych przypadkach nikt raczej nie odpuści, gdyż z reguły rozchodzi się o zdecydowanie większe kwoty, niż to ma miejsce w przypadku standardowych świadczeń z ZUS-u. Często też, gdy śmierć wynikła z winy osób trzecich, to świadczenia są egzekwowane na drodze cywilnej i o ich wysokości decyduje Sąd.
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.
Jestem pod wrażeniem. Bardzo dobry artykuł.
OdpowiedzUsuńOkazuje się, że odszkodowanie za wypadek należy się także temu kto to wypadku się przyczynił a też poniósł uszczerbek na zdrowiu. Znajoma jechała z narzeczonym, obydwoje pod wpływem alkoholu. Ona jako pasażerka została uznana za współwinną. Na szczęście nie poddała się i z przyczynienia 70% udało się z pomocą kancelarii odszkodowawczej zmniejszyć do 30%. Dostała odszkodowanie o te 30% pomniejszone.
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.
OdpowiedzUsuńW sumie ja się tymi kwestiami nie interesowałam i muszę przyznać, że dla mnie najważniejsze jest samo OC. Tym bardziej, że na stronie https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-oc-ac-szczecin/ bez większego problemu znalazłam bardzo dobre ubezpieczenie OC.
OdpowiedzUsuńJa powiem przede wszystkim tak, że odszkodowania za wypadek należą się w wielu przypadkach, ale trzeba to "ugryźć" od strony prawnej, więc tutaj wydaje mi się, że niezbędna będzie pomoc radcy prawnego. Sprawdzonego i polecanego możesz znaleźć tutaj https://wieksze-odszkodowanie.pl/ , więc zerknijcie sobie w razie potrzeby.
OdpowiedzUsuń